Wpisy użytkownika Burkina FAN - Oficjalny blog z dnia 21 lipca 2015

Liczba wpisów: 4

burkinafaso
 
Burkiński kolarz Yerbanga Salifou wygrał 12. edycję Międzynarodowego Tour du Benin. W klasyfikacji generalnej zespół Burkina Faso zajął ostatecznie pierwsze miejsce, wyprzedzając tym samym drużynę Senegalu i Demokratycznej Republiki Konga - odpowiednio 2 i 3 miejsce na podium.

Międzynarodowe zawody w Beninie zgromadziły reprezentacje dziesięciu zespołów m.in. z Beninu , Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej, Nigerii, Ghany, Togo, Senegalu, Demokratycznej Republiki Konga i Francji.
arton65948.jpg
 

burkinafaso
 


Na listach przebojów Burkina króluje ... Floby w duecie z Ali'm Spydi! To idealna propozycja na tegoroczne wakacje. Zapraszamy do posłuchania i .. oglądnięcia;)
 

burkinafaso
 
Obchody święta Ramadanu odbyły się w Burkina w piątek 17 lipca. W Bobo-Dioulasso, muzułmanie zgromadzili się w kilku miejscach aby wspólnie modlić się o pokój w Burkina i na całym świecie oraz pomyślne rozwiązanie sytuacji politycznej w kraju.
01-Les-musulmans-se-sont-mobilisée-pour-prier-Aid-El-fitr-674x360.jpg
 

burkinafaso
 
Kryzys na linii RSP / ISAAC ZIDA trwa w najlepsze. Prezydent Burkina Faso Michel Kafando ogłosił zmianę w rządzie przejściowy. Do dymisji podał się kolejny minister - Auguste Denise Barry. Władze RSP nadal jednak domagają sie dymisji szefa rządu, premiera Isaaca Zidy. A co myślą o tym zwykli Burkińczycy?  

CAŁY ARTYKUŁ - burkina24.com/(…)crise-rspzida-il-y-a-un-probleme-d…
Michel-Zida2-640x360.jpg