Wpisy użytkownika Burkina FAN - Oficjalny blog z dnia 15 kwietnia 2016

Liczba wpisów: 6

burkinafaso
 
Na początku kwietnia tego roku Roch Kabore - Prezydent Burkina Faso - złożył oficjalną wizytę we Francji. Głównym punktem podróży było spotkanie przywódców obu państw. Kabore i Hollande odbyli ponad półgodzinną rozmowę w Pałacu Elizejskim. Prezydent Francji osobiście pogratulował burkińskiemu politykowi wygrania pierwszych w pełni wolnych wyborów i zapewnił o utrzymaniu bliskich relacji pomiędzy jego państwem, a Burkina Faso.
Podczas pobytu w Paryżu, lider afrykańskiego państwa spotkał się ponadto m.in z ambasadorem Burkina we Francji, a także udzielił kilku wywiadów francuskim mediom.roch-perron-692x360.jpg
 

burkinafaso
 
Prezydent Roch Kabore udzielił niedawno wywiadu telewizji EURONEWS. W materiale możemy usłyszeć m.in. o zmianach jakie zaszły w Burkina Faso po zamachu terrorystycznym w Ouaga, współpracy z malijskimi siłami zbrojnymi, obecnej sytuacji gospodarczej dawnej Górnej Wolty czy jej relacjach z Wybrzeżem Kości Słoniowej w świetle ostatnich zdarzeń (nakaz aresztowania Blaise Compaore i  Guillaume Soro). To i wiele innych w bardzo ciekawej rozmowie - POLECAMY;)

www.euronews.com/(…)burkina-faso-s-president-on-gro…
 

burkinafaso
 
Jak to szybko minęło... To już (ponad) sto dni od kiedy lider partii MPP, były premier Roch Kabore został zaprzysiężony na stanowisko Prezydenta Burkina Faso. Lider zachodnioafrykańskiego państwa podczas specjalnego orędzia, krótko podsumował swoje dotychczasowe rządy. W wywiadach dla burkińskich mediów Kabore potwierdził cofnięcie przyznania stanowiska ambasadora Burkina Faso w USA byłemu premierowi Issac'owi Zida, a także zapewnił o utrzymaniu dobrych stosunków z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Burkiński prezydent odniósł się także do informacji o rzekomym dodatkowym wsparciu militarnym francuskich sił zbrojnych.

100 dni kadencji Kabore skrytykowali m.in. jego byli kontrkandydaci w wyborach - Jean-Baptiste Natama i FRANÇOISE TOE, która podkreślała bezczynność nowych władz i brak wywiązywania się z przedwyborczych obietnic.
arton70463.jpg
 

burkinafaso
 
Studentka drugiego rok medycyny - Carine Yanogo została koronowana burkińską Miss University 2016. Gala finałowa XIV edycji konkursu, odbyła się w sobotę 09 kwiecień 2016 w sali bankietowej Ouaga 2000. Gratulujemy!
P4100015-768x576.jpg
 

burkinafaso
 
Kontrowersje wokół osoby byłego premiara Issac'a Zida nie milkną. WIĘCEJ - www.burkina24.com/(…)affaire-deals-de-parcelles-le-…
images (1).jpg