Wpisy użytkownika Burkina FAN - Oficjalny blog z dnia 9 lutego 2017

Liczba wpisów: 5

burkinafaso
 
Przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki chyba nikt nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia turnieju.

Mistrzami Afryki 2017 zostali reprezentanci Kamerunu, którzy w meczu finałowym pokonali Egipt 2:1. Najważniejszą jednak informacją dla nas, jest wysokie III miejsce Ogierów. Po ciężkim spotkaniu i dramatycznych rzutach karnych, team Burkina Faso przegrał swój półfinał z drużyną Faraonów. W meczu o brąz piłkarze dawnej Górnej Wolty zmierzyli się z Czarnymi Gwiazdami. Dzięki kapitalnemu trafieniu z rzutu wolnego Alaina Traore reprezentacja Burkina Faso pokonała Ghanę 1 : 0.

To trzeci raz gdy drużyna Ogierów znalazła się w czołowej czwórce turnieju. Dwa poprzednie występy zakończyły się odpowiednio - IV (1998) i II (2013) miejscem. Wynika z tego, że do kolekcji brakuje jeszcze... złota ;)

GRATULUJEMY!

Burkina-Fasos-players-celebrate-with-th.jpg
 

burkinafaso
 
W opublikowanym dzisiaj najnowszym rankingu FIFA, reprezentacja Burkina Faso w piłce nożnej awansowała aż o 15 pozycji. Obecnie Ogiery zajmują 6 miejsce w Afryce i 38 miejsce na świecie. Na Czarnym Lądzie prowadzi Egipt, przed Senegalem i Kamerunem, który zaliczył największy skok (aż o 29 pozycji!).
 

burkinafaso
 
"Zamknięty 8 miesięcy temu w celu remontu gmach CENASA, zostanie ponownie otwarty już 17 lutego 2017 roku" poinformował dyrektor Narodowego Centrum Sztuki - Seydou Zongo. Hala służąca jako sala koncertowa, kino i teatr, ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu budynków w Afryce Zachodniej.
La-salle-vu-de-haut.jpg
 

burkinafaso
 
Przywódcy pięciu państw Sahelu (Burkina Faso, Niger, Mali, Mauretania i Czad) spotkali się 6 lutego w Bamako, w ramach kolejnego szczytu grupy G5 Sahel.
Głównym tematem kongresu było oczywiście wzmocnienie działań koalicji antyterrorystycznej. W tym celu planowane są m.in. ściślejsze kontrole graniczne pomiędzy państwami regionu. Podczas spotkania prezydenci poruszyli także kwestię rozwoju infrastruktury, w tym zniesienia wiz oraz stworzenia lokalnych linii lotniczych Air Sahel.  
G5-Sahel-chefs-534x426.jpg