• Wpisów: 759
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 22 dni temu, 17:32
  • Licznik odwiedzin: 43 646 / 2075 dni
 
burkinafaso
 
Rośnie napięcie wokół decyzji FIFA odnośnie powtórzenia meczu Senegal vs RPA rozgrywanego w listopadzie 2016 roku ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Przypominamy, że powodem unieważnienia spotkania, które zakończyło się zwycięstwem Bafana Bafana 2:1, miały być ewidentne błędy sędziego sugerujące jego stronniczość. Niespodziewana decyzja szokuje tym bardziej, że podjęta została rok po meczu, zaraz po spotkaniu Burkina Faso vs Senegal które zakończone remisem 2:2 dawało Ogierom pierwsze miejsce w eliminacyjnej grupie D. Trener reprezentacji burkińskiej Paulo Duarté w ostatnim wywiadzie wyraża ogromne zdumienie z powodu braku reakcji ze strony południowoafrykańskiej federacji.  
FBF wysłało już oficjalne pismo do CAS z wyrazami sprzeciwu wobec decyzji, która może uniemożliwić awans drużyny Ogierów na przyszłoroczny Mundial. Nie wiadomo jednak, czy ta interwencja ma szansę coś zmienić. Unieważnienie omawianego spotkania irytuje tym bardziej, że podczas kwalifikacji na Mundial w 2014 roku podobny (a może i bardziej zasadny) wniosek o powtórzenie meczu złożyło FBF po meczu Burkina Faso vs Algieria (0 : 1). Wtedy jednak FIFA odrzuciła go od razu.

"Jeśli sędzia popełnił błąd, sędzia musi zostać ukarany. Nie można jednak psuć marzeń innym zespołom - Republice Zielonego Przylądka i Burkina Faso - z powodu błędu innego kraju." - podsumował Duarté.
Paulo-Duarte.jpg

Nie możesz dodać komentarza.